ZTE Geek z Tizenem pojawi się na targach Mobile World Congress

Mateusz Bindacz-17:21, 17 stycznia 2014-ZTE

zte_logo

Kilka dni temu, przy okazji wpisu dotyczącego portu systemu Tizen na Samsunga GT-I9100 Galaxy S II, pisałem również o źródle systemu, które zostało przystosowane do działania na smartfonie ZTE Geek. Wspomniałem również, że udostępnione zostało na jednej ze stron należących do Intela, a na dzień dzisiejszy możemy je pobrać z oficjalnej strony systemu Tizen. Wszystko wskazuje na to, że Tizen został przystosowany dla modelu Geek V975, aczkolwiek nie możemy mieć co do tego stuprocentowej pewności. Wszystko powinno się jednak wyjaśnić już w przyszłym miesiącu, podczas barcelońskich targów Mobile World Congress.

Jak bowiem wskazują informacje, które pojawiły się na oficjalnej stronie systemu Tizen, na tychże targach pojawi się również stoisko Stowarzyszenia Tizen. Osoby zainteresowane platformą rozwijaną przez Samsunga oraz Intela będą miały wtedy okazję, by przyjrzeć się bliżej smartfonowi ZTE Geek. Na dzień dzisiejszy możemy jedynie przypuszczać, że jest to urządzenie wyposażone w 2 GHz dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2580+, który wspierany jest przez układ PowerVR SGX544 oraz 1 GB pamięci RAM.

MWC2014_TizenAssociation

Doniesienia, która pojawiały się w Internecie do tej pory, sugerują, że na tych targach również Samsung ma zaprezentować swojego pierwszego smartfona działającego pod kontrolą systemu Tizen.

  • Azawakh

    Ciekawi mnie interfejs Tizena w wykonaniu Geeksphone? Oby był inny niż to co prezentuje Samsung w postaci swojego TouchWizza.

    • Nie uświadczysz niczego innego niż to co można zobaczyć w emulatorze Tizen SDK. Tizen OS w ZTE Geek to zasługa programistów z Tizen Association (konkretnie Tizen Japan Consorcium) a nie samego ZTE.

      Coś tak czuję przez skórę, że będzie to jedyny „nowy” telefon z Tizen OS jaki zobaczymy na MWC…